Product category
Language

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

See also:Special sale:Random picture:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Quedex
Okulary ochronne do lasera DI2#30

Okulary ochronne do urządzeń laserowych są elementem ochronnym niezbędnym do pracy z urządzeniami laserowymi znakującymi, grawerującymi oraz tnącymi. W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów okularów, przeznaczonych do zastosowania z różnymi typami urządzeń laserowych, takimi jak m.in. CO2, YAG, Ytterbium. Wszystkie oferowane przez nas okulary spełniają wymagania najostrzejszych krajowych oraz międzynarodowych norm jakości i bezpieczeństwa.

Odpowiednie szkła, zapewniające filtrację w określonym zakresie promieniowania, chronią wzrok użytkownika przed uszkodzeniem w wyniku działania energii lasera. Zgodnie z normami i przepisami BHP okulary ochronne należy bewzględnie stosować w przypadku, gdy urządzenie nie jest wyposażone w obudowę ochronną.

Kolor szkieł różni się w zależności od długości filtrowanych promieni lasera.

Informacja ogólna: okulary DI2#30 przeznaczone są do zastosowań specjalistycznych. Dobór okularów należy dostosować do parametrów urządzenia i długości fali.

Opis zagrożeń ze strony promieniowania laserowego

Bezpieczeństwo pracy w przypadku urządzeń laserowych pownnio być traktowane ze szczególną uwagą i pieczołowitością. Jest tak dlatego, że w przypadku większości rodzajów laserów stosowanych w przemyśle zagrożenie jest niewidzialne, oddziałuje zdalnie i może w niemal niezauważalny sposób powodować nieodwracalne uszkodzenia ciała, w tym jednego z najważniejszych zmysłów - zmysłu wzroku.

Możemy wyróżnić dwa typowe rodzaje oddziaływania lasera na oko:

promieniowanie laserowe w zakresie od promieniowania widzialnego i niewidzialnego 400 nm do 1400 nm przedostaje się do wnętrza oka, powodując przegrzewanie siatkówki i niszczenie fotoreceptorów (m.in. lasery Nd:YAG, Ytterbium, YVO 4 )
promieniowanie poniżej 400 nm i powyżej 1400 nm jest w dużym stopniu pochłaniane przez rogówkę i soczewkę, powodując ich uszkodzenie i prowadząc do poparzeń oraz rozwoju katarakty (lasery CO2).
Osoba wystawiona na działanie laserowe - w szczególności niewidzialne dla ludzkiego oka - może być zupełnie nieświadoma, że w danej chwili dochodzi u niej do poważnego uszkodzenia ciała. Lasery do grawerowania, cięcia czy znakowania niosą ze sobą tak silną energię, że nawet promieniowanie rozproszone odbite od powierzchni jest niebezpieczne dla oczu.

Spójność promienia laserowego, a więc jego niski kąt propagacji w przestrzeni, oraz mechanizm skupiający oka powodują, że promieniowanie lasera może być koncentrowane na niezwykle małej powierzchni siatkówki. Jeżeli dawka trafiająca do oka jest wystarczająco silna, to nieodwracalne uszkodzenie oka następuje w ułamku sekundy.

Promieniowanie laserów takich jak CO2 oraz lasery do znakowania metali (Nd: YAG, Ytterbium itp.) jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie uruchamia naturalnego odruchu mrugania, który spowodowałby osłonięcie oka i odwrócenie wzroku. Dzieje się tak dlatego, że ten naturalny mechanizm obronny oka reaguje tylko w zakresie światła widzialnego i zostaje niejako oszukany przez laser. Na przykład osoba wystawiona na działanie lasera typy Nd: YAG (1064 nm) może w chwili uszkodzenia zupełnie nie odczuwać bólu, a jedynym wyraŹnym sygnałem uszkodzenia będzie trzask siatkówki.

Nie bądŹ krótkowzroczny - załóż okulary ochronne!

Okulary ochronne są niezbędnym wyposażeniem stanowiska pracy, na którym wykorzystywany jest laser. Wyposażone w odpowiednio dobrany do długości fali filtr, spełniające stosowne normy okulary zabezpieczają operatora przed niektórymi opisanymi powyżej zagrożeniami wywołanymi promieniowaniem odbitym.

Bezwzględnie sugerujemy naszym klientom, by używali okularów do lasera nawet wówczas, gdy ich laser wyposażony jest w szybki ochronne. Zwrócić należy uwagę na fakt, iż duża część producentów ze względów ekonomicznych nie wyposaża laserów w najlepszą szybę ochronną odpowiedniej klasy. Elementy takie są bowiem bardzo drogie (około 3 tysiące dolarów za metr kwadratowy za barierę wysokiej klasy).

PAMIĘTAJMY! Wzrok nie ma ceny, dobrej klasy okulary ochronne nie są drogie.
PrzykładyCharakterystyka - szkła DI2.Okulary ochronne - kolor szkła różni się w zależności od charakterystyki filtracji.Okulary ochronne - szkła dostępne są w różnych oprawkach.Okulary ochronne - szeroki wybór ramek i filtrów pozwoli dopasować konkretne okulary do każdego zastosowania.Okulary ochronne - style oprawek oraz szkła filtrów można swobodnie konfigurować.Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu