Product category
Language

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

See also:Special sale:Random picture:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Infrathermal

Kamera termowizyjna Infrathermal Thermo Pro 8S TP8S

Infrathermal TP8S jest zaawansowaną i bogato wyposażoną kamerą termowizyjną przeznaczoną dla wymagających użytkowników. Urządzenie to – podobnie jak nieco bardziej rozbudowany funkcjonalnie i droższy model TP8 – bazuje na francuskim niechłodzonym mikrobolometrze wysokiej rozdzielczości. Kamera Infrathermal TP8S jest doskonale wyposażonym urządzeniem, umożliwiającym uzyskiwanie obrazu termicznego i tradycyjnego. Jest to bardzo funkcjonalne i niezawodne urządzenie, pracujące w szerokim zakresie temperatur i wyposażone w profesjonalne oprogramowanie.

Urządzenie zapewnia bardzo wysoką czułość i dokładność termiczną oraz różnorodne tryby pomiaru, które ułatwiają dostosowanie strategii pomiaru do określonego zadania. Pojemna pamięć, zewnętrzne wyjścia, panel dotykowy, kilka wyświetlaczy i wskaŹnik podczerwieni stanowią dodatkowe zalety tego rozbudowanego i precyzyjnego urządzenia.

Zastosowanie
Kamery termowizyjne Infrathermal - należące do urządzeń FLIR (Forward Looking InfraRed) - to rewolucyjne narzędzia diagnostyczne, które znajdują zastosowanie w tak różnorodnych dziedzinach, jak elektroenergetyka, elektronika, mechanika, budownictwo, monitoring, diagnostyka medyczna i wiele, wiele innych. Urządzenia Infrathermal pozwalają szybko i łatwo zlokalizować lub wręcz przewidzieć awarię przed jej wystąpieniem! Dzięki kamerom termowizyjnym Infrathermal można m.in zlokalizować niesprawne elementy sieci energetycznej, Źle wykonaną izolację budynku, nieprawidłowo zaprojektowany element układu scalonego, schorzenie żył, czy wykryć niepowołane osoby na terenie firmy w zupełnej ciemności lub np. ukryte w zaroślach.

Zalety

Detektor podczerwieni nowej generacji (384 × 288 pikseli, 35 μm)
Wyposażona w najnowszy detektor podczerwieni wysokiej jakości, posiadający rozdzielczość ponad 110000 pikseli (35μm× 35μm), kamera termowizyjna Infrathermal TP8S oferuje wysoką czułość i dużą dokładność pomiaru, przedstawianego na 16-bitowych, pozbawionych szumów i wyświetlanych w czasie rzeczywistym obrazach termicznych.

Obraz termiczny i fotograficzny wysokiej jakości
Dwufunkcyjność urządzenia Infrathermal, polegająca na wyposażeniu w detektor podczerwieni o wysokiej rozdzielczości oraz aparat tradycyjny o rozdzielczości 1280 x 1024, daje użytkownikom możliwość łatwego odnajdowania obiektu w kadrze i jednoczesnego wykonania zdjęcia termicznego oraz fotograficznego. Obydwa zdjęcia są zapisywane w jednym pliku pod jedną nazwą. Wbudowany wskaŹnik podczerwieni pozwala ponadto łatwo odnieść punkt wyróżniony na zdjęciu termicznym do rzeczywistego obiektu. To wszystko znacznie usprawnia proces wykonywania pomiarów, analizy i dokumentacji.

Wysoka czułość termiczna i precyzyjny pomiar temperatury
Model Infrathermal TP8 zapewnia niezwykle dużą czułość termiczną (0,08°C) oraz bardzo dużą
dokładność pomiaru temperatury (±1°С lub ±1%).

Automatyczne wskazanie najgorętszego punktu oraz środka obrazu
Pozycja i temperatura najgorętszego punktu na obrazie jest automatycznie wskazywana przez kursor. Inny kursor, umieszczony na stałe w środkowym punkcie obrazu, wskazuje jego temperaturę oraz stanowi odniesienie dla reszty obrazu.

Alarm dŹwiękowy i wizualny
Alarm dŹwiękowy włącza się automatycznie po natrafieniu na punkt o temperaturze przekraczającej ustawioną wcześniej przez użytkownika wartość. W przypadku niskiego poziomu zasilania włączy się jednocześnie alarm dŹwiękowy i wizualny.

Wiele trybów pomiarowych
Jednoczesna analiza ośmiu punktów i ośmiu obszarów, profil liniowy, analiza izoterm i histogramu, elektroniczny zoom x 10 dają użytkownikowi swobodę pracy oraz możliwość dopasowania metody pomiaru do określonego zadania.

Automatyczny zapis ustawień użytkownika i łatwe przywracanie ustawień domyślnych
Po ponownym włączeniu urządzenia wcześniejsze ustawienia zostaną zapamiętane. Ustawienia domyślne można przywrócić naciskając odpowiedni przycisk.

Wiele możliwości podglądu obrazu (ekran LCD 640 × 480, wizjer OLED 640 × 480, wyjście VGA)
Kamera oferuje dwie możliwości podglądu obrazu – wizjer OLED o rozdzielczości 640x480 oraz odłączany kolorowy ekran LCD (TFT). Użytkownik może wybierać pomiędzy nimi w zależności od potrzeby. Ponadto wyjście VGA umożliwia wysyłanie sygnału wideo do urządzeń zewnętrznych. Sygnał ten może być przekształcany na system PAL lub NTSC.

Karta SD o zwiększonej pojemności (2GB)
Urządzenie jest wyposażone w kartę SD pojemności 2 GB, która pozwala zapisać bardzo wiele danych radiometrycznych, zdjęć fotograficznych oraz notatek głosowych.

Mocna i wytrzymała konstrukcja oraz intuicyjny ekran dotykowy
Obudowa z magnalium zapewnia wytrzymałość i niską wagę, które są bardzo ważne w przypadku urządzeń przenośnych. Intuicyjny ekran dotykowy oraz przejrzyste menu powodują, że użytkownik nie skupia się niepotrzebnie na zawiłościach obsługi, ale wyłącznie na zadaniu, które ma do wykonania.

Szybki transfer danych za pomocą portu USB2.0
Kamera Infrathermal TP8S posiada port USB 2.0, który pozwala na szybkie zgrywanie uzyskanych danych i zdjęć do komputera.

Profesjonalne oprogramowanie do raportowania i analizy
Wraz z kamerą użytkownik otrzymuje oprogramowanie zawierające bogaty zestaw funkcji pomiaru temperatury, przetwarzania obrazu, tworzenia raportów, nagrywania obrazu i filmu wideo. To łatwe w użyciu oprogramowanie pozwala w dużym stopniu zautomatyzować proces raportowania i archiwizacji obrazów termicznych, co sprzyja wzrostowi wydajności.

Brak konieczności uzyskiwania licencji
Kamera Infrathermal nie jest objęta obostrzeniami importowymi i eksportowymi, a więc jest dostępna szybko i może być użytkowana wszędzie.


Dane techniczne

Obraz termiczny
Typ detektora: niechłodzony mikrobolometr FPA, 384×288 pikseli, 35μm)
Zakres widmowy: 8 - 14μm
Czułość termiczna: 0,08°С przy 30°С
Pole wizji: 22°x16°
Obiektyw:35 mm, automatyczne lub ręczne ustawianie ostrości
Zoom elektroniczny: x10

Obraz zwykły
Rodzaj kamery: sensor CMOS, 1280 x 1024 pikseli, 32,7 tys. kolorów

Wyświetlanie obrazu
Wyświetlacz zewnętrzny: kolorowy wyświetlacz LCD 3,5″, 640 x 480 pikseli
Wizjer: kolorowy wyświetlacz OLED 0,6″, 640× 480 pikseli
Wyjście wideo: VGA/PAL/ NTSC
Wyświetlanie obrazu: tylko obraz termiczny/tylko obraz zwykły/Picture in picture


Obsługa
Sterowanie: joystick, pilot (opcja), menu, ekran dotykowy

Pomiar
Zakres temperatur: od -20℃ do +600℃ (opcja: od -40℃ do +2000℃)
Dokładność: ±1℃ lub ±1% odczytu
Tryby pomiaru: automatyczne wskazanie najcieplejszego i najzimniejszego punktu, auto alarm temperatury poniżej lub powyżej zadanej wartości, 10 ruchomych punktów i 10 zmiennych obszarów, wskazanie temperatury maksymalnej, minimalnej lub średniej, profil liniowy pionowy i poziomy, histogram delta-t i izotermy na obrazie lub wideo w czasie rzeczywistym/powiększonym/zamrożonym/zapisanym
Korekcja emisji: zmienna od 0,01 do 1,00 (w krokach 0,01)
Cechy pomiaru: automatyczna korekcja na podstawie ustawienia użytkownika dla odległości, wilgotności względnej, transmisji atmosferycznej i optyki zewnętrznej
Korekcja transmisji optycznej: automatyczna na podstawie sygnałów z sensora

Zapis obrazu
Pamięć: wbudowana pamięć flash lub wyjmowana karta pamięci SD 2 GB
Format: JPEG (plik składa się z obrazu termicznego, obrazu klasycznego i komentarza głosowego, jeżeli został nagrany)
Notatki głosowe: do 60 sekund dla pliku
Notatki tekstowe: wybierane spośród predefiniowanych

Opcjonalne soczewki
Pole wizji/Ogniskowa: 7.7°× 5.8°/ 100 mm, 45.6°× 35°/ 16 mm

WskaŹnik laserowy
Klasa lasera: laser półprzewodnikowy klasy 2

Zasilanie
Rodzaj: akumulator Li-ion
Czas pracy: ponad 2,5 h ciągłej pracy
Ładowanie: przez kamerę lub w odpowiedniej ładowarce
Zasilanie z sieci: zasilacz AC 110/220 VAC, 50/60Hz

Warunki pracy
Temperatura pracy: -20°С - +60°С (opcjonalnie rozszerzony zakres)
Temperatura przechowywania: -20°С - +60°С (opcjonalnie rozszerzony zakres)
Wilgotność: eksploatacja i przechowywanie od 10% do 95%, bez kondensacji
Klasa obudowy: IP54 IEC 529
Odporność na przeciążenia: 30G, IEC 68-2-29
Dopuszczalne wibracje: 3G, IEC 68-2-6

Złącza
USB 2.0: przesył obrazów termicznych, zwykłych i danych pomiarowych do komputera
RS232: sterowanie kamerą z komputera

Cechy fizyczne
Materiał obudowy:magnalium
Wymiary: 186 mm x 106 mm x 83 mm (model standardowy)
Waga: 0,85 kg (bez akumulatora i ekranu LCD); 1.1 kg (z akumulatorem i ekranem LCD)
Mocowanie na statywie: 1/4″- 20
Dodatki do produktu:

Więcej informacji związanych z kamerą termowizyjną Infrathermal - Pobierz


Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu