Product category
Language

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

See also:Special sale:Random picture:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Infrathermal

Kamera termowizyjna Infrathermal Nano Lite

Podręczna kamera termowizyjna Infrathermal Nano Lite, oferująca bardzo dobrą jakość i ostrość obrazu, niezwykle szybkie odświeżanie, niezawodność, precyzyjny pełny pomiar radiometryczny oraz dużą łatwość obsługi przypadnie do gustu zarówno nowicjuszom, jak i specjalistom na każdym poziomie zastosowań komercyjnych. Model Nano Lite zapewnia wszystko, czego użytkownik mógłby oczekiwać po kompaktowej kamerze termowizyjnej, jednocześnie oferując najlepszą cenę na rynku.

Infrathermal Nano Lite jest wyposażona we francuski niechłodzony mikrobolometr FPA o rozdzielczości 120 x 120 pikseli. Dobre parametry obrazu (m.in. pole widzenia 18.9° x 18.9°), niezawodne działanie i bardzo korzystny współczynnik jakości do ceny otwierają drzwi do zastosowań termowizyjnych klientom, którzy dysponując ograniczonym budżetem, oczekują jakościowego produktu.

Zastosowanie
Kamery termowizyjne Infrathermal - należące do urządzeń FLIR (Forward Looking InfraRed) - to rewolucyjne narzędzia diagnostyczne, które znajdują zastosowanie w tak różnorodnych dziedzinach, jak elektroenergetyka, elektronika, mechanika, budownictwo, monitoring, diagnostyka medyczna i wiele, wiele innych. Urządzenia Infrathermal pozwalają szybko i łatwo zlokalizować lub wręcz przewidzieć awarię przed jej wystąpieniem! Dzięki kamerom termowizyjnym Infrathermal można m.in zlokalizować niesprawne elementy sieci energetycznej, Źle wykonaną izolację budynku, nieprawidłowo zaprojektowany element układu scalonego, schorzenie żył, czy wykryć niepowołane osoby na terenie firmy w zupełnej ciemności lub np. ukryte w zaroślach.

Zalety

Ultrakompaktowa, lekka i w pełni funkcjonalna
Choć waży bardzo niewiele (265g z baterią) i kształtem przypomina telefon komórkowy, urządzenie Infrathermal jest w pełni funkcjonalną kamerą termowizyjną, wyposażoną w dwa ekrany LCD, wskaŹnik laserowy, komorę baterii oraz kartę pamięci.

Łatwa obsługa i mobilność
Mocna, a jednocześnie wytrzymała budowa umożliwia przenoszenie kamery z taką samą łatwością jak telefonu komórkowego, czy aparatu fotograficznego. Zalety te docenią szczególnie ci, którzy pracują w terenie.

Dokładny radiometryczny pomiar temperatury
Dzięki czułości termicznej 0,12°C, kamera Infrathermal wykrywa niezwykle małe różnice temperatur i przedstawia je na dobrych jakościowo, pozbawionych szumów 16 bitowych zdjęciach.

Zintegrowane funkcje alarmu, śledzenia najgorętszych punktów oraz wskazywania obiektów
WskaŹnik laserowy pomaga dokładnie powiązać miejsce o najwyższej temperaturze widoczne na zdjęciu termicznym z rzeczywistym obiektem fizycznym.

Automatyczne wskazanie najgorętszego punktu oraz środka obrazu
Pozycja i temperatura najgorętszego punktu na obrazie jest automatycznie wskazywana przez kursor. Inny kursor, umieszczony na stałe w środkowym punkcie obrazu, wskazuje jego temperaturę oraz stanowi odniesienie dla reszty obrazu.

Alarm dŹwiękowy i wizualny
Alarm dŹwiękowy włącza się automatycznie po natrafieniu na punkt o temperaturze przekraczającej ustawioną wcześniej przez użytkownika wartość. W przypadku niskiego poziomu zasilania włączy się jednocześnie alarm dŹwiekowy i wizualny.

Bardzo duża pojemność pamięci
Pamięć flash zainstalowana w urządzeniu pozwala zapisać i przechowywać 100 obrazów termicznych. Każdy plik może składać się z obrazu termicznego i notatki głosowej.

Połączenie przez port USB
Kamera posiada złącze USB, przez które można ją łatwo połączyć z komputerem i zgrać obrazy, pomiary oraz notatki głosowe. Port USB może być również wykorzystywany do ładowania baterii.

Profesjonalne oprogramowanie do raportowania i analizy
Wraz z kamerą użytkownik otrzymuje oprogramowanie zawierające bogaty zestaw funkcji pomiaru temperatury, przetwarzania obrazu oraz tworzenia raportów. To łatwe w użyciu oprogramowanie pozwala w dużym stopniu zautomatyzować proces raportowania i archiwizacji obrazów termicznych, co sprzyja wzrostowi wydajności.

Przystępna cena i brak konieczności uzyskiwania licencji
Kamera Infrathermal daje duże możliwości za niewielkie pieniądze i nie jest objęta obostrzeniami importowymi i eksportowymi, a więc jest dostępna szybko i może być użytkowana wszędzie.

Dane techniczne

Obraz
Typ detektora: niechłodzony mikrobolometr FPA, 120×120 pikseli
Zakres widmowy: 8 - 14μm
Czułość termiczna: ≤120 mk przy 30℃
Częstotliwość obrazu: 50 Hz PAL/60 NTSC, bez przeplotu
Pole wizji: 18,9°x18,9°
Zoom elektroniczny: x2

Wyświetlanie obrazu
Wyświetlacz zewnętrzny: kolorowy wyświetlacz LCD 2,2″ TFT, 1,2″ CSTN
Kolory: 256, 5 palet
Wyjście wideo: PAL/ NTSC (kompozytowe)

Pomiar
Zakres temperatur: od -20℃ do +250℃
Dokładność: ±2℃ lub ±2% odczytu
Tryby pomiaru: punkt, obszar, izoterma, profil liniowy, • • automatyczny najcieplejszy punkt, auto alarm
Korekcja emisji: zmienna od 0,01 do 1,00 (w krokach 0,01)
Cechy pomiaru: automatyczna korekcja na podstawie ustawienia użytkownika dla odbitej temperatury otoczenia, odległości, wilgotności względnej, transmisji atmosferycznej i optyki zewnętrznej

Zapis obrazu
Pamięć: wbudowana pamięć flash
Pojemność pamięci: 100 zdjęć
Format: IRI (plik składa się z obrazu termicznego i komentarza głosowego, jeżeli został nagrany)
Notatki głosowe: do 30 sekund dla pliku

Informacje o stanie urządzenia
Wyświetlacz LCD: stan baterii, wskaŹnik zasilania
Alarm dŹwiękowy: automatyczny alarm niskiego poziomu zasilania

WskaŹnik laserowy
Klasa lasera: laser półprzewodnikowy klasy 2

Akumulator
Rodzaj: akumulator Li-ion
Czas pracy: ponad 2 h ciągłej pracy
Ładowanie: przez złącze USB zasilacz (96 – 250 VAC) lub w odpowiedniej ładowarce

Warunki pracy
Temperatura pracy: od -10℃ do +50℃
Temperatura przechowywania: od -20℃ do +60℃
Wilgotność: eksploatacja i przechowywanie od 10% do 95%, bez kondensacji
Klasa obudowy: IP54
Odporność na przeciążenia: 25G, IEC 68-2-29
Dopuszczalne wibracje: 2G, IEC 68-2-6

Złącza
• USB1.1 – przesył obrazu, danych pomiarowych i wideo do komputera

Cechy fizyczne
Wymiary: 120 mm x 60mm x 30mm
Waga: 0,265 kg (z akumulatorami)
PrzykładyNano Lite - Wraz z kamerą termowizyjną Infrathermal otrzymają Państwo szeroką gamę akcesoriów.
Dodatki do produktu:

Więcej informacji na temat kamer termowizyjnych Infrathermal - Pobierz


Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu