Product category
Language

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

See also:Special sale:Random picture:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Telesis

TELESIS Zenith 20FQ Laserowy System Znakowania

Telesis Zenith20FQ jest przedstawicielem rodziny bezobsługowych laserów znakujących. Urządzenia Zenith 20FQ zapewniają bardzo długi czas pracy diody MTBF, wynoszący aż 50000 godzin! Oferują także wysoką moc promienia lasera, który dociera ze Źródła za pośrednictwem giętkiego, ekranowanego światłowodu. Użycie światłowodu oraz mocna konstrukcja urządzenia czyni je idealnym do zastosowań przemysłowych, gdzie wymagana jest odporność na wibracje, pył, podwyższoną wilgotność oraz szerszy zakres temparatur pracy.

Nowy produkt firmy Telesis, jest doskonałym rozwiązaniem do szybkiego znakowania laserowego zarówno w metalach jak i tworzywach sztucznych. Zaletą modelu Zenith20FQ jest mała szerokość impulsów oraz wysoka maksymalna gęstość mocy (wynikająca z odpowiedniej częstotliwości fali swietlnej), idealna do znakowania materiałów wrażliwych na ciepło oraz tworzenia napisów i grafiki o wysokiej rozdzielczości.

Doskonała rozdzielczość w połączeniu z precyzyjną głowicą lasera czyni urządzenie Zenith20FQ doskonałym rozwiązaniem do większości wymagających zastosowań.

Urządzenie Zenith20FQ posiada nie tylko nowatorskie Źródło lasera, którym jest iterb, ale również technologię pompowania, która posiada wiele zalet, takich jak zwiększenie efektywności lasera oraz maksymalnej gęstości mocy, skrócenie czasu przełączania impulsów oraz lepsza jakość promienia. W efekcie laser potrafi wytworzyć mniejszą plamkę, cieńsze linie oraz drobniejszą czcionkę.

Główne zalety urządzeń Zenith20FQ:

- zasilanie sieciowym napięciem zmiennym 115/230 V
- zewnętrzny światłowód
- wysoka jakość, łatwość skupiania promienia
- wysoka prędkość powtarzania
- zoptymalizowany czas trwania impulsu
- niespotykana niezawodność
- autokalibracja/monitorowanie mocy wyjściowej
- praca bezobsługowa
- nie wymaga chłodzenia wodnego
- zgodność z normami – CDRH, CE, UID

Dane techniczne
Długość fali - 1.060 nm(+/- 10 nm)
Typ lasera - iterbowy laser światłowodowy sterowany lustrami
Żródło lasera - dioda, fiber-to-fiber, impuls
Prędkość powtarzania impulsu: 20 kHz - 125 kHz
¦rednia moc – 20 Watów
Długotrwała moc na wyjściu - niestabilność <5%
Moc szczytowa - >8 kW
Jakość promienia - M2<2
Długość światłowodu - 3 metry, standardowa
Izolator optyczny w wyposażeniu standardowym
¦redni czas bezawaryjnej pracy diody MTBF: powyżej 50 000 h (bezobsługowa)
Chłodzenie powietrzem (nie wymaga chłodzenia wodnego)
Temperatura pracy (otoczenia) 10-35C
Wilgotność 10-85%


Konfiguracja systemu

Unikatowa struktura urządzenia pozwala przesyłać promień lasera na odległość. Głowica jest połączona ze Źródłem lasera poprzez światłowód. Dzięki temu całość systemu ma budowę modułową i posiada niewielkie wymiary. Podstawowy zestaw składa się z:

- konsoli sterowania laserem
- układu przesyłu promienia
- głowicy
- komputera PC wraz z oprogramowaniem

Modułowa budowa systemu pozwala dokonywać łatwej wymiany części, jezeli zajdzie taka potrzeba. W zależności od stopnia zintegrowania urządzenia ze stanowiskiem pracy, wymiana elementu może zająć do godziny.

Oferujemy bogate wyposażenie opcjonalne, które ułatwia pracę i poszerza możliwości urządzenia, m.in. zewnętrznie montowana dioda do ustawiania ostrości, karty i kontrolery I/O, oś obrotowa, zabudowa obszaru roboczego itp.

Stabilna praca

Urządzenie jest wyposażone w doskonały system autokalibracji, który zapewnia jednakowe parametry lasera na wyjściu bez względu na wahania napięcia oraz stopień żużycia diód. Gdyby doszło do niezwykle nieprawdopodobnej sytuacji awarii jednej z diód pompujących (system wyposażony jest w kilka), układ sterujący podwyższa moc generowaną przez pozostałe, dzięki czemu sygnał wyjściowy jest niezmienny.

Głowica

Żródłem promieniowania laserowego jest iterb, znajdujący się w jednostce głównej, z której światło lasera jest transportowane poprzez światłowód do głowicy. Głowica jest wyposażona w lustra osi X i Y, nakierowujące promień lasera w odpowiedni punkt materiału. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo wysoką prędkość i precyzję pracy.

Urządzenia TELESIS zaperwniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Dzięki przesłonie bezpieczeństwa, która zamyka się natychmiast po uruchomieniu wyłącznika, promień lasera jest zatrzymywany przed dotarciem do luster.

Soczewki

Jednym z najważniejszych elementów znakujących urządzeń leserowych jest soczewka. Modele firmy Telesis umożliwiają możliwość instalacji wielu soczewek o różnych ogniskowych, co daje użytkownikowi swobodę decydowania z jednej strony o maksymalnym polu roboczym, a z drugiej strony o osiąganej precyzji grawerowania na obiekcie. Soczewki o mniejszych ogniskowych zapewniają wyższą precyzję grawerowania (do 25 mikronów), jednak wiąże się to ze zmniejszeniem pola roboczego. Podobnie dłuższe ogniskowe zapewniają większe pole robocze, ale jednocześnie mniejszą precyzję.

Polityka jakości naszej firmy

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, skaner 3D,frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładay starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i okreslone przez producentów normy.
PrzykładyTabela - Dostępne soczewki.Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu