Product category
Language

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

See also:Special sale:Random picture:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

TelesisTELESIS XPress 5EY

Laserowy system Telesis XPress 5EY (Nd: YAG) jest niezwykle niezawodnym i niedrogim w eksploatacji profesjonalnym rozwiązaniem do znakowania metali. Urządzenie składa się z modułów połączonych ze sobą światłowodem. Jednostka centralna zawiera Źródło lasera, którym jest Nd:YAG i zapewnia sterowanie przełącznikiem CW/Q-switch. ¦redni czas eksploatacji diody wynosi powyżej 15 000 godzin, a więc kilkakrotnie więcej niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń na rynku. System XPRESS 5EY jest rozwiązaniem elastycznym, doskonałym jakościowo, niedrogim w eksploatacji i dobrze oprogramowanym.

Dane techniczne:
- Zgodność z normami: CDRH
- Sposób znakowania: DPSS, Nd:YAG, lustra
- Długość fali: 1064 nm
- ¬ródło lasera: ciało stałe, kryształ, przesył z diody światłowodem, przełącznik Q-switch
- Długość fali Źródła: 808 nm
- Częstotliwość przełączania Q-switch: 1 - 50 kHz
- Energia impulsu > 0,8 mJ
- Tryb: TEM00
- Polaryzacja promienia: losowa
- ¦rednia ciągła moc fali: 5 W
- Moc szczytowa: do 40 kW
- Długotrwała moc wyjściowa: niestabilność poniżej < 2 %
- Soczewka standardowa: ogniskowa 160 mm, pole robocze 110 mm x 110 mm
- Soczewka opcjonalna: ogniskowa 100 mm, pole robocze 65 mm x 65 mm
- Soczewka opcjonalna: ogniskowa 254 mm, pole robocze 155 mm x 155 mm
- Pozycjonowanie: standardowo dioda podczerwieni, 650nm
- Prędkość znakowania: raster=300 CPS, wektor >500 CPS (w zależności od zastosowania)
- Moc wejściowa: 115 VAC lub 230 VAC, 50/60HZ
- Chłodzenie: powietrzem, termoelektryczne (ne wymaga chłodzenia wodnego)
- Temperatura pracy: 15o - 35o C
- ¦redni czas bezawaryjnej pracy diody: powyżej 15 000


Konfiguracja systemu
Unikatowa struktura urządzenia pozwala przesyłać promień lasera na odległość. Głowica jest połączona ze Źródłem lasera poprzez światłowód. Dzięki temu całość systemu ma budowę modułową i posiada niewielkie wymiary. Podstawowy zestaw składa się z:

- konsoli sterowania laserem
- układu przesyłu promienia
- głowicy
- komputera PC wraz z oprogramowaniem

Modułowa budowa systemu pozwala dokonywać łatwej wymiany części, jezeli zajdzie taka potrzeba. W zależności od stopnia zintegrowania urządzenia ze stanowiskiem pracy, wymiana elementu może zająć do godziny.

Oferujemy bogate wyposażenie opcjonalne, które ułatwia pracę i poszerza możliwości urządzenia, m.in. zewnętrznie montowana dioda do ustawiania ostrości, karty i kontrolery I/O, oś obrotowa, zabudowa obszaru roboczego itp.


Głowica

Żródłem promieniowania laserowego jest ND:YAG, znajdujący się w jednostce głównej, z której światło lasera jest transportowane poprzez światłowód do głowicy. Głowica jest wyposażona w lustra osi X i Y sterowane niezwykle precyzyjnymi galwanoskanerami, które kierują promień lasera w odpowiedni punkt materiału. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo wysoką prędkość i precyzję pracy.

Urządzenia TELESIS zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Dzięki przesłonie bezpieczeństwa, która zamyka się natychmiast po uruchomieniu wyłącznika, promień lasera jest zatrzymywany przed dotarciem do luster.


Soczewki

Jednym z najważniejszych elementów znakujących urządzeń leserowych jest soczewka. Modele firmy Telesis umożliwiają możliwość instalacji wielu soczewek o różnych ogniskowych, co daje użytkownikowi swobodę decydowania z jednej strony o maksymalnym polu roboczym, a z drugiej strony o osiąganej precyzji grawerowania na obiekcie. Soczewki o mniejszych ogniskowych zapewniają wyższą precyzję grawerowania (do 25 mikronów), jednak wiąże się to z ograniczeniem wielkości pola roboczego. Podobnie dłuższe ogniskowe zapewniają większe pole robocze, ale jednocześnie mniejszą precyzję.

Polityka jakości naszej firmy

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, skaner 3D,frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładay starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i okreslone przez producentów normy.Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu