Product category
Language

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

See also:Special sale:Random picture:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

MobIR

Kamera termowizyjna MobIR TP8

MobIR TP8 jest zaawansowaną i bardzo bogato wyposażoną kamerą termowizyjną przeznaczoną dla wymagających użytkowników. Model TP8, bazujący na francuskim niechłodzonym mikrobolometrze wysokiej rozdzielczości, umożliwia uzyskiwanie zarówno obrazu termicznego, jak i tradycyjnego. MobIR TP8 jest bardzo funkcjonalną i niezawodną kamerą, pracującą w szerokim zakresie temperatur i wyposażoną w profesjonalne oprogramowanie.

Urządzenie zapewnia bardzo wysoką czułość i dokładność termiczną oraz różnorodne tryby pomiaru, które ułatwiają dostosowanie strategii pomiaru do określonego zadania. Pojemna pamięć, zewnętrzne wyjścia, możliwość nagrywania wideo, sterowanie głosowe, panel dotykowy i kilka wyświetlaczy, czy wreszcie łączność przez Bluetooth sprawiają, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą usatysfakcjonowani.

Zastosowanie
Kamery termowizyjne MobIR - należące do urządzeń FLIR (Forward Looking InfraRed) - to rewolucyjne narzędzia diagnostyczne, które znajdują zastosowanie w tak różnorodnych dziedzinach, jak elektroenergetyka, elektronika, mechanika, budownictwo, monitoring, diagnostyka medyczna i wiele, wiele innych. Urządzenia MobIR pozwalają szybko i łatwo zlokalizować lub wręcz przewidzieć awarię przed jej wystąpieniem! Dzięki kamerom termowizyjnym MobIR można m.in zlokalizować niesprawne elementy sieci energetycznej, Źle wykonaną izolację budynku, nieprawidłowo zaprojektowany element układu scalonego, schorzenie żył, czy wykryć niepowołane osoby na terenie firmy w zupełnej ciemności lub np. ukryte w zaroślach.

Zalety

Detektor podczerwieni nowej generacji (384 × 288 pikseli, 35 μm)
Wyposażona w najnowszy detektor podczerwieni wysokiej jakości, posiadający rozdzielczość ponad 110000 pikseli (35μm× 35μm), kamera termowizyjna MobIR TP8 oferuje wysoką czułość i dużą dokładność pomiaru, przedstawianego na 16-bitowych, pozbawionych szumów i wyświetlanych w czasie rzeczywistym obrazach termicznych.

Obraz termiczny i fotograficzny wysokiej jakości
Dwufunkcyjność urządzenia MobIR, polegająca na wyposażeniu w detektor podczerwieni o wysokiej rozdzielczości oraz aparat tradycyjny o rozdzielczości 1280 x 1024, daje użytkownikom możliwość łatwego odnajdowania obiektu w kadrze i jednoczesnego wykonania zdjęcia termicznego oraz fotograficznego. Obydwa zdjęcia są zapisywane w jednym pliku pod jedną nazwą. Wbudowany wskaŹnik podczerwnieni pozwala ponadto łatwo odnieść punkt wyróżniony na zdjęciu termicznym do rzeczywistego obiektu. To wszystko znacznie usprawnia proces wykonywania pomiarów, analizy i dokumentacji.

Wysoka czułość termiczna i precyzyjny pomiar temperatury
Model MobIR TP8 zapewnia niezwykle dużą czułość termiczną (0,08°C) oraz bardzo dużą dokładność pomiaru temperatury (±1°С lub ±1%).

WskaŹnik podczerwieni
WskaŹnik laserowy pomaga dokładnie powiązać miejsce widoczne na ekranie z rzeczywistym obiektem fizycznym.

Alarm dŹwiękowy i wizualny
Alarm dŹwiękowy włącza się automatycznie po natrafieniu na punkt o temperaturze przekraczającej ustawioną wcześniej przez użytkownika wartość. W przypadku niskiego poziomu zasilania włączy się jednocześnie alarm dŹwiękowy i wizualny.

Wiele trybów pomiarowych
Jednoczesna analiza ośmiu punktów i ośmiu obszarów, profil liniowy, analiza izoterm i histogramu, elektroniczny zoom x 10 dają użytkownikowi swobodę pracy oraz możliwość dopasowania metody pomiaru do określonego zadania.

Automatyczny zapis ustawień użytkownika i łatwe przywracanie ustawień domyślnych
Po ponownym włączeniu urządzenia wcześniejsze ustawienia zostaną zapamiętane. Ustawienia domyślne można przywrócić, naciskając odpowiedni przycisk.

Wiele możliwości podglądu obrazu (ekran LCD 640 × 480, wizjer OLED 640 × 480, wyjście VGA)
Kamera oferuje dwie możliwości podglądu obrazu – wizjer OLED o rozdzielczości 640x480 oraz odłączany kolorowy ekran LCD (TFT). Użytkownik może wybierać pomiędzy nimi w zależności od potrzeby. Ponadto wyjście VGA umożliwia wysyłanie sygnału wideo do urządzeń zewnętrznych. Sygnał ten może być przekształcany na system PAL lub NTSC.

Nagrywanie danych radiometrycznych w czasie rzeczywistym oraz zapis w formacie JPEG
Karta SD wysokiej pojemności umożliwia nagrywanie w czasie rzeczywistym. Nagranie stanowi sekwencję obrazów zapisywanych z wybraną częstotliwością. Sekwencje, podobnie jak pojedyncze obrazy zapisywane w popularnym formacie JPEG, mogą być przeglądane bezpośrednio w urządzeniu lub przesłane do komputera do dalszej analizy i obróbki.

Nagrywanie głosu poprzez zestaw audio połączony przez Bluetooth
Każdy obraz można opatrzyć 30-sekundowym komentarzem głosowym zapisywanym razem z obrazem. Zestaw audio połączony z kamerą poprzez Bluetooth eliminuje połączenia kablowe, co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę użytkownika.

Karta SD o zwiększonej pojemności (2GB)
Urządzenie jest wyposażone w kartę SD pojemności 2 GB, która pozwala zapisać bardzo wiele danych radiometrycznych, zdjęć fotograficznych oraz notatek głosowych.

Mocna i wytrzymała konstrukcja oraz intuicyjny ekran dotykowy
Obudowa z magnalium zapewnia wytrzymałość i niską wagę, które są bardzo ważne w przypadku urządzeń przenośnych. Intuicyjny ekran dotykowy oraz przejrzyste menu powodują, że użytkownik nie skupia się niepotrzebnie na zawiłościach obsługi, ale wyłącznie na zadaniu, które ma do wykonania.

Inteligentny system rozpoznawania mowy
Kamera MobIR TP8 może być obsługiwana tylko za pomocą głosu. System automatycznego rozpoznawania mowy daje użytkownikom niespotykaną dotąd wygodę i możliwości.

Szybki transfer danych za pomocą portu USB2.0
Kamera MobIR TP8 posiada port USB 2.0, który pozwala na szybkie zgrywanie uzyskanych danych i zdjęć do komputera.

Profesjonalne oprogramowanie do raportowania i analizy
Wraz z kamerą użytkownik otrzymuje oprogramowanie zawierające bogaty zestaw funkcji pomiaru temperatury, przetwarzania obrazu, tworzenia raportów, nagrywania obrazu i filmu wideo. To łatwe w użyciu oprogramowanie pozwala w dużym stopniu zautomatyzować proces raportowania i archiwizacji obrazów termicznych, co sprzyja wzrostowi wydajności.

Brak konieczności uzyskiwania licencji
Kamera MobIR nie jest objęta obostrzeniami importowymi i eksportowymi, a więc jest dostępna szybko i może być użytkowana wszędzie.

Dane techniczne

Obraz termiczny
Typ detektora: niechłodzony mikrobolometr FPA, 384×288 pikseli, 35μm)
Zakres widmowy: 8 - 14μm
Czułość termiczna: 0,08°С przy 30°С
Częstotliwość obrazu: 50 Hz PAL/60 NTSC, bez przeplotu
Pole wizji: 22°x16°
Obiektyw:35 mm, automatyczne lub ręczne ustawianie ostrości
Zoom elektroniczny: x10

Obraz zwykły
Rodzaj kamery: sensor CMOS, 1280 x 1024 pikseli, 32,7 tys. kolorów

Wyświetlanie obrazu
Wyświetlacz zewnętrzny: kolorowy wyświetlacz LCD 3,5″, 640 x 480 pikseli
Wizjer: kolorowy wyświetlacz OLED 0,6″, 640× 480 pikseli
Wyjście wideo: VGA/PAL/ NTSC
Wyświetlanie obrazu: tylko obraz termiczny/obraz zwykły/Picture in picture


Obsługa
Sterowanie: joystick, pilot (opcja), menu, ekran dotykowy, sterowanie przez komendy głosowe

Pomiar
Zakres temperatur: od -20℃ do +800℃ (opcja: od -40℃ do +2000℃)
Dokładność: ±1℃ lub ±1% odczytu
Tryby pomiaru: automatyczne wskazanie najcieplejszego i najzimniejszego punktu, auto alarm temperatury poniżej lub powyżej zadanej wartości, 10 ruchomych punktów i obszarów, wskazanie temperatury maksymalnej, minimalnej lub średniej, profil liniowy pionowy i poziomy, histogram delta-t i izotermy na obrazie lub wideo w czasie rzeczywistym/powiększonym/zamrożonym/zapisanym
Korekcja emisji: zmienna od 0,01 do 1,00 (w krokach 0,01)
Cechy pomiaru: automatyczna korekcja na podstawie ustawienia użytkownika dla odległości, wilgotności względnej, transmisji atmosferycznej i optyki zewnętrznej
Korekcja transmisji optycznej: auto, na podstawie sygnałów z sensora

Zapis obrazu
Pamięć: wbudowana pamięć flash lub wyjmowana karta pamięci SD 2 GB
Format: JPEG (plik składa się z obrazu termicznego, obrazu klasycznego i komentarza głosowego, jeżeli został nagrany)
Notatki głosowe: do 60 sekund dla pliku, zestaw audio bluetooth
Notatki tekstowe: wybierane spośród predefiniowanych
Zapis wideo: zapis termowizyjnego pliku wideo na komputer przez USB 2.0

Opcjonalne soczewki
Pole wizji/Ogniskowa: 7.7°× 5.8°/ 100 mm, 45.6°× 35°/ 16 mm

WskaŹnik laserowy
Klasa lasera: laser półprzewodnikowy klasy 2

Zasilanie
Rodzaj: akumulator Li-ion
Czas pracy: ponad 2,5 h ciągłej pracy
Ładowanie: przez kamerę lub w odpowiedniej ładowarce
Zasilanie z sieci: zasilacz AC 110/220 VAC, 50/60Hz

Warunki pracy
Temperatura pracy: -20°С - +60°С (opcja -40°С - +70°С)
Temperatura przechowywania: -20°С - +60°С (opcja -40°С - +70°С)
Wilgotność: eksploatacja i przechowywanie od 10% do 95%, bez kondensacji
Klasa obudowy: IP54 IEC 529
Odporność na przeciążenia: , IEC 68-2-29
Dopuszczalne wibracje: 3G, IEC 68-2-6

Złącza
USB 2.0: przesył danych do komputera i sterowanie kamerą z komputera w czasie rzeczywistym
RS232: sterowanie kamerą z komputera

Cechy fizyczne
Materiał obudowy:magnalium
Wymiary: 186 mm x 106 mm x 83 mm (model standardowy)
Waga: 0,85 kg (bez akumulatora i ekranu LCD); 1.1 kg (z akumulatorem i ekranem LCD)
Mocowanie na statywie: 1/4″- 20
Dodatki do produktu:

Więcej informacji na temat kamer termowizyjnych - Pobierz


Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu